Warning: md5_file(/home/users/default/public_html/profiauto.silnet.pl/theme/themes/profiauto/css/styles.css): failed to open stream: Permission denied in /home/users/default/public_html/profiauto.silnet.pl/theme/themes/profiauto/elements/head.php on line 4
Stacja Kontroli Pojazdów Wejherowo - zrób przegląd samochodu! | Auto-Lieder

Stacja Kontroli Pojazdów Wejherowo - zrób przegląd samochodu!

SKP Wejherowo

Okręgowa stacja kontroli pojazdów to miejsce, w którym kierowcy powinni się regularnie pojawiać, aby przeprowadzić badanie stanu technicznego swojego auta. Specjaliści sprawdzają samochód pod kątem sprawności, a także czy samochód lub motocykl nie stwarzają zagrożenia dla kierowcy, pasażerów lub osób trzecich. Kiedy i jak często należy wykonywać badanie techniczne?

Czym zajmuje się Stacja Kontroli Pojazdów w Wejherowie?

Stacja diagnostyczna w Wejherowie przeprowadza badania techniczne samochodów, motocykli czy ciągników rolniczych. W ramach usług specjaliści zweryfikują także:

 1. pojazdy zasilane gazem;
 2. auta po kolizji lub wypadku;
 3. samochody pierwszy raz zarejestrowane za granicą;
 4. TAXI;
 5. pojazdy przystosowane do nauki jazdy;
 6. auta skierowane przez organ kontroli ruchu drogowego i starostę.

Okręgowa stacja kontroli pojazdów w Wejherowie to profesjonalny zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy służy radą i pomocą, a także wiedzą i doświadczeniem. Masz pewność, że Twoje auto zostało zweryfikowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Stacja kontroli stawia na profesjonalizm, dlatego stawiają na sprawdzonych partnerów biznesowych. Auto-Lieder to firma, która zapewnia części motoryzacyjne dla różnego rodzaju pojazdów. Dzięki temu stacje i warsztaty diagnostyczne mogą oferować kompleksowe usługi w zakresie kontroli, naprawy i w razie potrzeby, wymiany części.

Kiedy wykonać diagnostykę samochodową w Wejherowie?

Badanie okresowe, przegląd rejestracyjny, a może przegląd techniczny? Wielu kierowców używa tych określeń zamiennie, ale nie oznaczają one tych samych zadań.

Przegląd Rejestracyjny to weryfikacja stanu pojazdu przed jego pierwszą rejestracją na terenie Polski. Badanie techniczne ma na celu sprawdzenie, czy pojazd nadaje się do ruchu publicznego. Jest to popularny przegląd, który wykonuje się zwykle, co 12 miesięcy. Pozytywny wynik analizy kończy się potwierdzeniem pieczęcią w dowodzie rejestracyjnym. Z kolei przegląd okresowy to ocena pojazdu w warsztacie samochodowym, którą możesz chcieć zrealizować w dowolnym momencie.

Najczęściej sygnałem do wykonania diagnostyki są:

 • migające kontrolki na desce rozdzielczej;
 • utrata mocy w trakcie jazdy;
 • problemy z uruchomieniem silnika;
 • zwiększenie spalania.

Oferta może się nieznacznie różnić w poszczególnych stacjach diagnostycznych. Niemniej są to miejsca, które zwykle dbają o kompleksowy zakres usług.

Stacja diagnostyczna Wejherowie – zakres usług

Kompleksowe badania techniczne pojazdów w Stacji Kontroli Pojazdów obejmują m.in.:

 • samochodów osobowych i ciężarowych;
 • ciągników rolniczych;
 • pojazdów uprzywilejowanych;
 • pojazdów sprowadzonych z zagranicy;
 • motocykli, motorowerów, skuterów, trójkołowców i quadów; naczep i przyczep;
 • autobusów; pojazdów zasilanych LPG;
 • pojazdów przystosowanych do przewozu osób (TAXI) i pojazdów do nauki jazdy;
 • pojazdów po montażu haka holowniczego;
 • samochodów i innych pojazdów zabytkowych.

Diagnostyka samochodowa w Wejherowie: Masz dodatkowe pytania? Sprawdź godziny otwarcia stacji, wykonaj jeden telefon i umów wizytę.

Jak często robić przegląd techniczny samochodu?

Częstotliwość kontroli pojazdu zależy od jego wieku i rodzaju. Właściciele nowych samochodów umawiają się na pierwszą wizytę dopiero po trzech latach od jego rejestracji. Następnie badanie wykonuje się po dwóch latach, a każde kolejne już co roku. Niemniej istnieją odstępstwa od tej reguły:

 • ciągniki - poza pierwszym badaniem, każde kolejne wykonuje się co 2 lata;
 • TAXI i auta do nauki jazdy - sprawdza się je co roku, niezależnie od wieku;
 • pojazdy zabytkowe - sprawdza się tylko raz, chyba że wykorzystuje się je do celów zarobkowych, to co roku;
 • przyczepy lekkie (dmc do 750 kg) - nie podlegają badaniom technicznym;
 • samochody z instalacją LPG - co roku.

Umów się na badanie i upewnij się, że Twój pojazd jest sprawny.

Kompleksowy przegląd samochodu w Wejherowie

Twój samochód odmówił posłuszeństwa, pojawiają się niepokojące kontrolki lub szukasz sprawdzonego miejsca do corocznego przeglądu swojego pojazdu? Wybierz kompleksowy przegląd samochodu w Wejherowie na stacji diagnostycznej. Nowoczesny sprzęt, doświadczona kadra oraz szybkość i skuteczność działania to pewność, że Twój samochód będzie w pełni sprawny. Dzięki temu przemieszczanie się nim będzie bezpieczne dla Ciebie i Twoich bliskich.

Zadzwoń i zobacz, co jeszcze możesz zyskać na współpracy z doświadczonymi specjalistami.